Pavel Jungmann

jungmann

(nar. 1956 ve Zlíně)
Nakladatel.

Majitel Archy, menšího, nezávislého nakladatelství ve Zlíně. Kořeny vedou k samizdatové edici Kakost, zaměřené na dílo petrkovského rodáka Bohuslava Reynka. Od vzniku v roce 1990 do roku 2009 bylo nakladatelství spíše jen doplňkem knihkupecké a kavárenské činnosti ve Zlíně

Nyní je Archa nakladatelství s roční produkcí okolo 10 titulů. Zaměřuje se na literaturu německy mluvících zemí (Německo, Rakousko, Švýcarsko), na historii a teorii architektury, umění, poezii, vycházejí zde i díla regionálních autorů.

Básnická sbírka luhačovického rodáka žijícího v Praze Jiřího Dynky Kavárny, byla v roce 2016 nominována na Magnesii Literu, zajímavostí je próza brněnské a berlínské básnířky a kritičky Dory Kaprálové Zimní kniha o lásce (2014). Pozoruhodné jsou romány Michaela Stavariče, který se narodil v Brně, ale od dětství žije ve Vídni.

Postupně se nakladatel věnuje vydávání díla ceněného rakouského prozaika Josefa Winklera, zajímavá jsou první vydání deníků Maxe Frische. Důležité bylo kritické vydání básnického díla Bohuslava Reynka.

Webové stránky nakladatelství Archa: www.nakladatelstviarcha.cz

středa 3. 5. 2017 10:00 2. podlaží budovy 15, sál B

Význam redakční a nakladatelské práce. Panelová diskuze se zástupci nakladatelství Kniha Zlín, Archa a Host. Nejen odborná veřejnost bude moci diskutovat na toto aktuální téma.
Zdarma.

Fotografie z pořadu.

>> přejít na program