Marek Turňa

Marek Turňa

(nar. 1970 v Lučenci, Slovensko)
Nakladatel.

Ředitel nakladatelství Kniha Zlín. Po studiu na Vysoké škole ekonomické v Bratislavě pracoval jako investiční poradce pro londýnskou společnost, kde působil deset let s roční přestávkou na studium MBA v USA. Po návratu do Zlína v roce 2004 založil nakladatelství Kniha Zlín. Zároveň byl manažerem mezinárodních vztahů Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně a stál u zrodu slovenské literární ceny Anasoft Litera. Od roku 2008 se plně věnuje svému nakladatelství, které se koncem roku 2016 stalo součástí skupiny Albatros Media.

Na český trh uvedl knihy populárního norského spisovatele Joa Nesbøho, které se staly světovým bestsellerem. KNIHA ZLIN se soustředí i na vydávání jiných skandinávských autorů a světových literátů. Vydává také literaturu faktu, poezii, snaží se upozorňovat na regionální autory a literaturu.

Při výběru knih klade důraz především na originalitu a vytříbenost autorského stylu, zajišťuje špičkové překladatele, knihy prochází pečlivou jazykovou a redakční přípravou.

 

Webové stránky nakladatelství Kniha Zlín: www.knihazlin.cz

 

středa 3. 5. 2017 10:00 2. podlaží budovy 15, sál B

Význam redakční a nakladatelské práce. Panelová diskuze se zástupci nakladatelství Kniha Zlín, Archa a Host. Nejen odborná veřejnost bude moci diskutovat na toto aktuální téma.
Zdarma.

Fotografie z pořadu.

>> přejít na program