Lukáš Hejlík

lh_0f58f11a7f046ba5034b7d197b2fdfb6

(nar. 1980 v Mostě)
Divadelní a filmový herec, moderátor.

Foto: David Sedlecký

Absolvoval obchodní akademii v Lounech a Vyšší odbornou školu hereckou v Praze. Po ročním působení v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích se stal členem činohry Městského divadla Brno. Hraje ve filmech i seriálech, spolupracuje s Českým rozhlasem, publikuje v časopisech, moderuje kulturní akce.

Je autorem cyklu scénických čtení LiStOVáNí, v němž herci představují vybrané knižní tituly formou čteného divadla. Jde o knihy různých žánrů nejen pro dospělé čtenáře, ale také pro děti a mládež. V LiStOVáNí je každý měsíc představen nový titul, dnes má za sebou již 107 premiér. V současné době objíždí česká i slovenská města např. s představením knihy Smrt Zajdy Munroa Nicka Cavea, Láska a tělo Arnošta Lustiga či románu Ernesta Hemingwaye Mít a nemít. Pro děti jsou to např. Lichožrouti nebo Prázdniny blbce č. 13.

S LiStOVáNím začal Lukáš Hejlík vystupovat v roce 2003 spolu s Pavlem Oubramem. K nim se přidala herečka Věra Hollá a s rostoucím zájmem a narůstajícím počtem představení se tento umělecký soubor rozrostl o mnohé další herce a herečky z českých divadel. Např. Lenku Janíkovou, Tomáše Drápelu či Alana Novotného, s nímž Lukáš Hejlík čte knihu Už je tady zas od Timura Vermese. Společně s nimi se ocitneme v současném Berlíně, kde se uprostřed města na zanedbaném plácku probudí Adolf Hitler.

Blog Lukáše Hejlíka: https://gastromapa.hejlik.cz

 

pátek 5. 5. 2017 18:00 2. podlaží budovy 15, kavárna

Listování s Lukášem Hejlíkem: Už je tady zas. Lukáš Hejlík se svým kolegou ztvární příběh německého autora Timura Vermese o tom, jak se Adolf Hitler probudí v roce 2011.
Vstupné 90 Kč, snížené 50 Kč, držitelé karty ZTP zdarma.
Vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji v obou recepcích 14|15 BAŤOVA INSTITUTU.

Fotografie z pořadu.

>> přejít na program