Klára Smolíková

_DSF6223

(nar. 1974 v Praze)
Spisovatelka, publicistka, scenáristka, lektorka.

Studovala na katedře estetiky a teorie kultury Filozofické fakulty UK. Patnáct let žila v Táboře, kde na střední škole učila knihkupectví a knihovnictví, pak působila v místním Husitském muzeu. Na Pedagogické fakultě UK přednášela o mediální výchově. Po přestěhování do Prahy pracovala jako vedoucí vzdělávání v Národním muzeu v Praze.

Je autorkou řady metodických materiálů a učebnic, půvabných knih pro malé čtenáře
a popularizačních naučných knih pro děti. Začala psát i pro mládež, úspěšný je její napínavý příběh H.U.S. – Hus úplně světovej, který získal Cenu učitelů za přínos k rozvoji dětského čtenářství v anketě „Suk – čteme všichni“ a byl nominován na Zlatou stuhu.
S Jiřím W. Procházkou, autorem české sci-fi a fantasy, píše detektivní příběhy pro mládež
i dospělé. V roce 2015 vyšel první díl, ze série detektivních případů Souřadnice zločinu Mrtvá šelma, v roce 2016 detektivka pro mladší čtenáře Zločin mezi dinosaury.

Je šéfredaktorkou komiksového časopisu Bublifuk, který obsahuje deset původních českých komiksů pro holky a kluky.

Ke svým knihám připravuje úspěšné čtenářské workshopy, připravuje lektorské programy pro muzea. Na některých spolupracuje také s Jiřím W. Procházkou, např. Zločin mezi dinosaury: Detektivní dílna, Večerníček Alva: Škola vynálezců či Bublifuk: Jak se dělá komiks.

Osobní stránky autorky: http://klarasmolikova.cz/

 

Odkaz na tvorbu autora do katalogu Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně.

 

predni_strana_obalky

Knihožrouti (Triton, 2016)

 

čtvrtek 27. 4. 2017 8:30 2. podlaží budovy 15, sál B

Klára Smolíková: Bublifuk – Jak se dělají komiksy? V hravém workshopu si holky a kluci vyzkouší, kdo je kdo v komiksové redakci, podle čeho komiks poznáme či jak vlastně komiksový příběh vzniká. Účastníci se seznámí s abecedou komiksových citoslovcí, druhy komiksových bublin i užitečných piktogramů a navrhnou si vlastní komiksovou postavu.
A to vše za pomoci pracovních listů vytvořených na základě nové komiksové revue Bublifuk.
Vstupné 20 Kč.

Fotografie z pořadu.

>> přejít na program