Alan Novotný

an_6ac403eae596dbf6ceafb39391cf6c7a

(nar. 1978 v Brně)
Herec, muzikant, moderátor.

Vystudoval brněnskou konzervatoř a nastoupil do Městského divadla Brno. Hraje zde
v činohře i muzikálech. Mezi jeho stěžejní role patří mj. Buča (Cikáni jdou do nebe), Ben (Život k sežrání) či Charley (Charleyova teta). Nyní jej můžeme také vidět např. v inscenaci Vrabčák a anděl, Benátský kupec či Limonádový Joe, děti potěší a pobaví jako Šmudla v představení Sněhurka a sedm trpaslíků.

Spolupracuje s Českým rozhlasem, hraje ve filmech i televizních seriálech. Moderuje sportovní a hudební akce, festivaly. Působí ve skupině ALL-X, s níž slavil úspěch v televizní soutěži X-Factor.

Od roku 2006 spolupracuje s Lukášem Hejlíkem v projektu LiStOVáNí, kde jej můžeme vidět např. při čtení knihy Gottland Mariusze Szygiela či Ekonomie dobra a zla Tomáše Sedláčka. Při představení Už je tady zas podle knihy Timura Vermese zavede společně s Lukášem Hejlíkem diváky do současnosti, kdy se uprostřed Berlína probouzí po více než půlstoletí dlouhém spánku Adolf Hitler.

pátek 5. 5. 2017 18:00 2. podlaží budovy 15, kavárna

Listování s Lukášem Hejlíkem: Už je tady zas. Lukáš Hejlík se svým kolegou ztvární příběh německého autora Timura Vermese o tom, jak se Adolf Hitler probudí v roce 2011.
Vstupné 90 Kč, snížené 50 Kč, držitelé karty ZTP zdarma.
Vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji v obou recepcích 14|15 BAŤOVA INSTITUTU.

Fotografie z pořadu.

>> přejít na program